j. angielski słówka C

 

 

Czerwiec

Summer

Summer is sunny, summer is hot.

In the summer I swim a lot,

I ride a bike, I hop and run.

In the summer I have much fun.

Lato jest słoneczne, lato jest gorące.

Latem dużo pływam,

Jeżdżę na rowerze, podskakuję i biegam.

Latem mam dużo zabawy.

W rymowance pojawiają się zdania typowe dla wakacyjnej pogody. Sugeruje Państwu powtarzanie z dziećmi i zachęcanie do pokazywania gestów, których nauczyło się w przedszkolu. Można także wyglądać przez okno i sprawdzać, czy w danym dniu jest ciepło i słonecznie.

W książce Mini Bingo znajdziemy krótką piosenkę, którą dzieci przywołują dobrą pogodę na lato:

Holidays are great, great fun!

Sunny weather! Blue, blue sky!

High, high mountains!

Deep blue sea!

Holidays for you and me!

Zachęcam do śpiewania razem z dziećmi i pokazywania gestami poszczególne wersy piosenki. Dzięki temu dzieci łatwiej zapamiętają słowa związane z tematyką wakacyjną. Zachęcam również do poszerzenia słów związanych z wakacjami, wyjazdami, środkami transportu.

Życzę wszystkim Państwu wspaniałych, ciepłych i słonecznych wakacji.

Dla wszystkich rodziców, którzy chcieliby spędzić trochę czasu ze swoją pociechą i pobawić się językiem angielskim polecam stronę internetową LearnEnglish Kids British Council (podaje link poniżej).

Strona ta jest przepełniona ciekawymi, grami, piosenkami, ćwiczeniami, quizami dostosowanymi do poziomu dziecka. http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/

Pozdrawiam

Ciocia Weronika

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2009 Zielona Kraina. Design: Studio WWW.         o nas  |  organizacja  |  rytm dnia  |  program nauczania  |  galeria  |  plac zabaw  |  kontakt